ZYRTARE: Cristiano Ronaldo futet në histori të futbollit, bëhet golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave

Cristiano Ronaldo para pak minutash ka shënuar golin e 760 në karrierë


Juventusi është duke e mposhtur Napolin me rezultat 1-0 në finalen e Superkupës së Italisë, shkruan Reporteri.net

Golin për Zonjën e Vjetër e ka realizuar Ronaldo në minutën e 64-të.

Ky gol për CR7 ishte i 760 në karrierë dhe kështu tani portugezi është bërë golashënuesi më i mirë në histori të futbollit duke tejkaluar edhe Josef Bican, i cili mbante këtë rekord deri më sot. /Reporteri.net/