ZYRTARE: Ky është klubi i ri i Arda Turan

Arda Turan do të jetë lojtari më i ri i Galatasaray.


Veterani i sulmit rikthehet te gjigantët e Turqisë 9 vite pas largimit drejt Atletico Madrid, ndërsa këtë kohë karriera e tij ka pasur shumë peripecira.

Turan ka qenë pjesë e rëndësishme e Galatasaray për 7 vite, ndërsa ka kontriuar edhe me fanellën e Kombëtares turke të futbollit.

Sulmuesi ka qenë pjesë e Basaksehir së fundmi, ndërsa kulmin e karrierës e ka me Barcelonën ku fitoi La Ligën dhe Kupën e Mbretit.

Lojtari rikthehet aty ku e nisi, për të luajtur mbase sezonin e fundit si futbollist.