Zyrtare: Tare transferon mbrojtësin serb tek Lazio

Lazio ka arritur marrëveshje me klubin serb, Cukarici për transferimin e mbrojësit 20 vjeçar, Dimitrije Kamenovic.


Lajmin e ka konfirmuar klubi nga Roma, i cili ka njoftuar se Kamenovic ka nënshkruar kontratë dhe është duke kaluar testet mjekësore.

20 vjeçari do të qëndroj tek Cukaricki për gjashtë muaj të tjerë në huazim, ndërkohë do të jetë pjesë e kampit parasezonal të Lazios këtë verë, raporton insporti.

Kamenovic bëri 19 paraqitje sezonin e kaluar, duke shënuar një gol dhe dhuruar dy asistime.