Infuzion për trup: Çaji nga gjethet e arrës që i bën mrekulli organizmit në pranverë

Mjekësia popullore ka shumë përparësi. Vetëm konsistenca juaj është e nevojshme për të sjellë shëndetin në linjë të duhur.

Vetitë shëruese të arrave janë të njohura për shumëkënd. Mbase nuk e dini por gjethet e arrave janë jashtëzakonisht shëruese, prandaj mos harroni që gjethet e para të arrave në pranverë t’i përdorni për një çaj të fuqishëm që pastron tërë trupin.

Ndani gjethet dhe thani ato. Pastaj bëni çaj prej tyre.

Çaji nga gjethet e arrave pastron plotësisht gjakun, përmirëson metabolizmin dhe e trajton tërë trupin, shkruan Reporteri.

Ky çaj përdoret për një maksimum prej 10 ditësh në pranverë.

Arrat përmbajnë acid askorbik, vitaminë B1, glycosides, flavonoids, carotene dhe substanca të tjera të dobishme. /Reporteri.net