Sondazhi i Institutit Amerikan: Kurti politikani më i besueshëm në Kosovë, Osmani e dyta

Sipas rezultateve të publikuara nga sondazhi për Ballkanin Perëndimor për vitin 2022 në kuadër të projektit të institutit amerikan “Instituti Republikan Ndërkombëtar” (IRI), Albin...

Paralajmërohet shpërblim për qytetarët që marrin kuponin fiskal

Drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, ka paralajmëruar se së shpejti qytetarët që marrin kuponin fiskal, do të shpërblehen. Murtezaj thotë se kjo...

Kritikohej shumë nga pushteti, por Lumezit i rritet besueshmëria tek qytetarët

UNDP-ja ka publikuar raportin e kënaqësisë së qytetarëve të Kosovës me institucionet e vendit, të njohura ndryshe si Pulsi Publik. Në këtë raport evidentohen rënie...

Protestuesit në Shkup thyjenë xhamat e Ministrisë së Punëve të Jashtme

Protestuesit maqedonas kanë thyer xhamat e ndërtesës së Ministrisë së Punëve të Jashtme në Shkup, në ditën e katërt të protestave kundër propozimit francez. Protesta,...
Moti në Prishtinë

Pushimet e “vajzës më të bukur në botë”

Thylane Blondeau, e cila dikur konsiderohej “vajza më e bukur në botë” kur ishte 6 vjeç, është fotografuar në plazhet e jugut të Francës,...

Nga sot, BE-ja njeh certifikatat e vaksinimit kundër COVID-19 të Kosovës

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se nga data 1 korrik Bashkimi Evropian do të pranojë certifikatat e vaksinimit dhe të testimit të lëshura...

Ekspertët tregojnë arsyet pse djersitja mund të jetë e mirë për shëndetin

Djersitja mund të ndodhë për arsye të ndryshme, duke përfshirë ushtrimet, vuajtjet nga ethet, moti i nxehtë dhe nervozizmi. Ekspertët kanë zbuluar se ky funksion...

Sondazhi i Institutit Amerikan: Kurti politikani më i besueshëm në Kosovë, Osmani e dyta

Sipas rezultateve të publikuara nga sondazhi për Ballkanin Perëndimor për vitin 2022 në kuadër të projektit të institutit amerikan “Instituti Republikan Ndërkombëtar” (IRI), Albin...

Paralajmërohet shpërblim për qytetarët që marrin kuponin fiskal

Drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, ka paralajmëruar se së shpejti qytetarët që marrin kuponin fiskal, do të shpërblehen. Murtezaj thotë se kjo...

Protestuesit në Shkup thyjenë xhamat e Ministrisë së Punëve të Jashtme

Protestuesit maqedonas kanë thyer xhamat e ndërtesës së Ministrisë së Punëve të Jashtme në Shkup, në ditën e katërt të protestave kundër propozimit francez. Protesta,...

Në Shkup vazhdojnë protestat kundër propozimit francez

Për të katërtën ditë, në Shkup po mbahet protesta me moton “Ultimatum? Jo, faleminderit”, kundër propozimit francez përmes të cilit synohet të tejkalohen dallimet...

Arrestohen shtatë shqiptarë, dyshohet se vodhën në shtëpinë e fenomenit Ronaldo

Shtatë shqiptarë janë arrestuar nga policia spanjolle. Ata dyshohet se kanë vjedhur në shtëpitë e fenomenit Luiz Nazario de Lima Ronaldo dhe Marco Verattit. Po ashtu...