Shpërthimi i fuqishëm në një ndërtesë në Paris

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në orët e vona te së shtunës rreth orës 23:55, në një ndërtesë shumëkatëshe në rrethin e 19-të në Paris.


Pas shpërthimit raportohet se ndërtesa u përfshi edhe nga flakët.

Një numër i madh zjarrfikësish kanë shkuar në vendngjarje dhe po përpiqen të vërë nën kontroll zjarrin, ndërkohë që ende nuk dihet nëse ka viktima apo të bllokuar.