Pamje të rënda: Infermierja filmohet duke ushtruar dhunë ndaj të moshuarës

Pamjet e një punonjëseje të kujdesit shëndetësor që abuzon me një pensioniste kanë bërë xhiron e rrjetit.


Mësohet se pamjet janë publikuar pasi punonjësja u dënua me 6 muaj burg.

Sipas mediave të huaja, Jenny Dady, 29 vjeç, duhej të kujdesej për 69-vjeçaren Liz Youngs, e cila ishte e paralizuar, por pamjet video zbuluan se ajo i kishte tërhequr flokët e të moshuar dhe duke e tërhequr nga hunda për ta ushqyer me zor.

Gjatë verës së vitit 2019, vajza e 69-vjeçares, e cila jetonte me të në Barford, Norfolk, u shqetësua pasi vuri re lëndime të lehta në fytyrën e saj, duke përfshirë mavijosje dhe flluska.