Vetura përplas dhe hedh në ajër punëtorin në rrugë

Ky është momenti tronditës kur një punëtori i shërbimit rrugor përplaset nga një makinë. Në pamjet filmike do të shikoni se si makina përplas punëtorin dhe më pah e hedh atë disa metra të ajër.


Xolele Phindela, 32 vjeç, pësoi lëndime të rënda dhe u dërguar me urgjencë në spital. Aksidenti dramatik ndodhi në Afrikën e Jugut. Policia ende nuk ka arrestuar shoferin e Toyota-s që shkaktoi aksidentin.