E konfirmon Ramush Haradinaj: Besnik Tahiri do të jetë kandidat për kryetar të Podujevës

Ramush Haradinaj ka konfirmuar se Besnik Tahiri do të jetë kandidat i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për qytetin e Podujevës. Sot AAK ka zyrtarizuar edhe kandidaturën e Daut Haradinaj për kryeqytet.


Se Tahiri do të jetë kandidat i AAK për Podujevë e ka konfirmuar “live” në emisionin Debat Plus, shkruan Reporteri.net.

Moderatori i emisionit, Ermal Panduri tha se Besnik Tahiri po i shkruan dhe po i thotë se do të jetë kandidat për Podujevën .

E këtë e konfirmoi Haradinaj.

“Kam dasht me dhënë një ditë tjetër këtë lajm. është e vërtetë”, tha ai.