×
 • Lajme
 • Lajme / Kritika ndaj pushtetit

  Abdullahu, PDK: Kjo Qeveri çdo ditë e më shumë po devalvon si dinari

  Reporteri
  13 Shkurt 2024 | 13:11

  Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Faton Abdullahu përmes një postimi në Facebook ka kritikuar Qeverinë Kurti, shkruan Reporteri.net.

  “Kjo Qeveri çdo ditë e më shumë po devalvon si dinari”, ka shkruar Abdullahu.

  E me kritika sot e nisi ditën edhe anëtari i PDK-së, Betim Gjoshi, sipas të cilit Banka Qendrore e Kosovës, më së paku është e Kosovës.

  Sipas tij, ajo është shndërruar në një strehë e militantëve të Albin Kurtit, që shërbejnë si kukulla për lojëra politike.

  “Prej fundit të vitit të kaluar dhe gjatë gjithë janarit e deri më tani në shkurt, BQK ka vepruar me urdhra politikë që i shërben agjendës politike të një partisë në pushtet. BQK-ja e çoi flamurin e bardhë dhe e dorëzoi pavarësinë (të rrejshme) pas urdhrit politik të Albin Kurtit”, ka shkruar Gjoshi në Facebook./Reporteri.net/

  Gjoshi, PDK: BQK është strehë e militantëve të Kurtit, vepron me urdhëra politik të pushtetit

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!