×
 • Lajme
 • Lajme

  Agon Maliqi për Kurtin: Moralizuesi që ua përgjysmoi rrogat prokurorëve e gjyqtarëve, kerkon mos me vra mes veti se gëzohet armiku

  Reporteri
  30 Nëntor 2022 | 23:46
  Agon Maliqi, politolog

  Njohësi i çështjeve politike, Agon Maliqi, i është drejtuar kryeministrit Kurti, pas postimit skandaloz të këtij të fundit për vrasjen në QKUK.

  Reagimin e Kurtit, Maliqi po e konsideron ironik, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  Moralizuesi që ua përgjysmoi rrogat prokurorëve e gjyqtarëve, tha Maliqi, po kërkon mos me pasë vrasje mes njerëzve me pretekstin se gëzohet armiku.

  “Kultura e burrnisë toksike që i ka të shtrira këmbët në çdo pore të shoqërisë dhe në çdo institucion mbetet e verbër ndaj përgjegjësisë që e ka për dehumanizimin e grave dhe misogjininë që po e prodhon këtë varrezë masive. Ndërsa prijësit e dashur moralizues që ua përgjysmojnë rrogat prokurorëve dhe gjykatësve, na kërkojnë mos me u vra mes veti sepse mes tjerash gëzohet armiku”, shkroi Agon Maliqi në Facebook.

  Postimi i tij:

  Në reagimin e tij, kryeministri Kurti, gjeti mënyrën që edhe një rast tragjik si ky i mbrëmjes së të mërkurës, ta lidhte me “armiq”.

  “Dy qytetarë të Kosovës më pak, dy shqiptarë më pak, do të jenë duke menduar armiqtë tanë”, shkroi ai. /Reporteri.net/.

  Kurti për vrasjen e 35-vjeçares shtatzënë: Dy shqiptarë më pak, do të jenë duke menduar armiqtë tanë

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!