×
 • Lajme
 • Lajme

  “Albin Zajednica”, grafite në sheshet e Prishtinës

  Reporteri
  20 Mars 2023 | 15:37

  Albin Zajednica“, është mbishkrimi që disa aktivistë të PSD ka vendosur nëpër mure të objekteve publike dhe pllaka të sheshit të kryeqytetit.

  Kjo pasi, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pajtuar në fundjavë me marrëveshjen e Ohrit.

  Opozita në Kosovë akuzojnë Kurtin se me zotimin e Ohrit ”e ka pranuar Asociacionin”.

  Pushteti ka përdorur termin “vetëmenaxhim”, për të pretenduar se është përmirësuar pozicioni i dialogut rreth Asociaiconit.

  Por faktori ndërkombëtar vazhdon ta përmend Asociacionin si “obligim ligjor ndërkombëtar”, të Kosovës.

  Kurti e kishte kundërshtuar vazhdimisht atë gjatë kohës sa ishte në opozitë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!