Ambasadori Hovenier viziton Parkun Arkeologjik të Ulpianës: Është lokacion i klasit botëror

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, ka vizituar sot Parkun Arkeologjik të Ulpianës në Tiranë.

Ai është shprehur i impresionuar me profesionalizimin e stafit pritës dhe angazhimin e tyre në këtë vend të cilin ai e ka konsideruar “lokacion të klasit botëror”

“Vizitë fantastike këtë fundjavë në Parkun Arkeologjik të Ulpianës. I impresionuar nga profesionalizmi dhe përkushtimi i ekipit ndaj këtij lokacioni të klasit botëror”, ka shkruar ai.