×
 • Lajme
 • Botë

  Armenia njeh shtetin palestinez

  Reporteri
  21 Qershor 2024 | 13:54

  Armenia zyrtarisht e ka njohur shtetin palestinez të premten.

  Dhjetëra shtete e kanë njohur shtetin palestinez, edhe pse ende jo ndonjë prej fuqive të mëdha perëndimore.

  Armenia është e fundit nga të tjerat që e ka njohur, pavarësisht kundërshtimeve nga Izraeli.

  Armenia mbështet rezolutën e OKB-së për armëpushim të menjëhershëm të luftën së Izraelit me Hamasin në Gaza dhe është në favor të zgjidhjes me dy shtete në konfliktin izraelito-palestinez”, thuhet në deklaratën e lëshuar nga ministria e Jashtme armene.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!