×
 • Lajme
 • Botë

  Johnson shpallet “qytetar nderi” i Kievit

  Reporteri
  24 Nëntor 2022 | 23:54

  Kryeqyteti ukrainas i ka dhënë ish-kryeministrit britanik Boris Johnson titullin “qytetar nderi”, ka bërë të ditur kryetari i bashkisë, Vitaliy Klitschko.

  Klitschko ka thënë se Johnsonin mezi presin ta shohin sërish në Ukrainë.

  ”Johnson ka bërë dhe jam i sigurt se do të vazhdojë të bëjë gjithçka që është e mundur që Britania dhe liderët botërorë të ofrojnë ndihmën e nevojshme për Ukrainën. Ju falënderojmë për mbështetjen tuaj. Mezi presim ta shohim sërish në Kiev”, shkroi kryetari i bashkisë së Kievit Vitaliy Klitschko në Telegram.

  Ish-kryeministri britanik ka vizituar disa herë Kievin, që prej agresionit ushtarak rus në Ukrainë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!