×
 • Lajme
 • Botë

  Rrëzohet një avion ushtarak “MiG” kroat

  Reporteri
  06 Dhjetor 2022 | 15:21

  Një MiG kroat u rrëzua pranë Daruvarit, njoftuan mediat lokale.

  Deri më tani dihet vetëm se MiG është rrëzuar pranë Daruvarit dhe se kërkimet për pilotin po vazhdojnë.

  Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Mbrojtjes.

  Një pilot u kontaktua dhe duket se është hedhur me sukses.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!