Dalin emrat: Kjo është Kryesia e re e LDK-së

LDK-ja ka zgjedhur kryesinë e re të partisë, ku emra të rinj janë tashmë anëtarë të kryesisë.


Kjo është lista e kryesisë së re të LDK-së, ku përfshihen, kryetari, tre nënkryetarët, sekretari organizativ, kryetarja e forumit të gruas dhe kryetari i forumit të ri.

Kryetar: Lumir Abdixhiku

Nënkryetar: Lutfi Haziri, Gazmend Muhaxheri, Anton Quni si dhe Shqipe Mjekiqi

Sekretar: Imri Ahmeti

Anëtarë:

Kujtim Shala

Avdullah Hoti

Hykmete Bajrami

Arben Gashi

Armend Zemaj

Sibel Halimi

Doruntinë Maloku

Ekrem Hyseni

Ardian Shala

Xhafer Tahiri

Alban Zogaj

Vlora Dumoshi

Safet Kamberi

Brikenda Kryeziu

Fadil Krasniqi

Sokol Haliti

Teuta Sahatqija

Valon Murtezaj

Besian Mustafa

Lutfi Zharku

Muhamet Hamiti

Faton Bislimi

Rrezarta Krasniqi

Ilir Ferati

Besa Gaxherri

Kryetare e Forumit të Gruas: Lirije Kajtazi

Forumit Rinor: Fidan Rekaliu

Shumë figura “garda e vjetër” nuk do të jenë më pjesë e Kryesisë. Agim Veliu, Haki Rugova,  Skender Hyseni, Ismet Beqiri, Muharrem Sfarqa e Naser Osmani nuk do të jenë më pjesë e Kryesisë së kësaj partie.

Abdixhiku ka zëvendësuar edhe Arban Abrashin, i cili nuk është më sekretar i partisë. Këtë pozitë përbrenda LDK-së, tash e tutje do ta ushtrojë Imri Ahmeti.

Kujtojmë, se zgjedhja e kryetarit të ri dhe të Kryesisë së re të LDK-së, vjen pas dorëheqjes së ish-kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafa pas rënies drastike në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt.

Kryetari i ri ka premtuar ta kthejë LDK-në aty ku ka qenë, pas rënies drastike në zgjedhjet e 14 shkurtit. /Reporteri.net