E pazakontë: Një person sulmon me stupc autobusin urban të Prishtinës

Ndërsa nuk janë të pakta rastet kur për shkak të një parking personat rrahen mes vete, sot ka ndodhur një ngjarje jo e zakontë në Prishtinë.


Një autobus urban ndërsa ishte duke qarkulluar në qytet i ka zënë rrugën një personi që ishte duke vozitur motorrin, me ç’rast ky i fundit i revoltuar për këtë ka sulmuar me shifër druri (stupc) autobusin duke thyer xhamin e përparmë, shkruan Reporteri.net.

Duke parë se situata po dilte jashtë kontrollit udhëtarët që kanë qenë duke udhëtuar në autobusin në fjalë kanë dale me vrap dhe kanë ikur.

Policia e Kosovës e ka arrestuar personin që ka sulmuar autobusin.

Reporteri.net ka siguruar foto nga ky rast, ku shihet xhami i thyer i autobusit dhe policia në vendin e ngjarjes. /Reporteri.net/.