Fillon takimi i kryeministrit Kurti me kancelaren gjermane Merkel

Ka nisur takimi ndërmjet Kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeminstrit Albin Kurti.


Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kurti, në profilin e tij në Facebook.

Reklamë

“Bashkë me zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla do të diskutojmë për marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve tona dhe bashkëpunimin rajonal brenda agjendës së Bashkimit Evropian”, ka shkruar Kurti.