×
 • Lajme
 • Lajme / Detajet

  Gjyqtari Florent Zeqiri, i kanosuri nga përmbaruesi në Prishtinë

  Reporteri
  23 Shkurt 2024 | 23:31

  Gjyqtari Florent Zeqiri i Gjykatës Komerciale është kanosur sot në vendin e tij të punës nga një përmbarues (emër i njohur për redaksinë).

  Burime të gazetës online Reporteri.net bëjnë të ditur se gjyqtari e ka paraqitur rastin në Policinë e Kosovës.

  Ai ka deklaruar se derisa ishte duke punuar në zyrën e tij, në atë ambient ka hyrë kërcënuesi I.M.

  “Ai e ka mbyllur derën dhe ma ka kanosur!”, mësohet të ketë deklaruar gjyqtari para hetuesve policorë.

  Pala e dyshuar është intervistuar nga njësia regjionale e hetimeve.

  Ndaj tij prokurori i rastit e ka iniciuar rastin si “Kanosje ndaj personit zyrtar”.

  Ende nuk dihen shkaqet që çuan deri në këtë kanosje. Hetimet po i  vazhdon njësia e hetimeve rajonale.

  Gjyqtari i Komerciales kanoset nga një përmbarues

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!