×
 • Lajme
 • Lajme / Detajet

  Gjyqtari i Komerciales kanoset nga një përmbarues

  Reporteri
  23 Shkurt 2024 | 22:59
  Foto: Ilustrim

  Gjyqtari i Gjykatës Komerciale F.Z, është kërcënuar sot në vendin e tij të punës nga një përmbarues me inicialet I.M.

  Burime të gazetës online Reporteri.net bëjnë të ditur se gjyqtari e ka paraqitur rastin në Policinë e Kosovës.

  Ai ka deklaruar se derisa ishte duke punuar në zyrën e tij, në atë ambient ka hyrë kërcënuesi I.M.

  “ Ai e ka mbyllur derën dhe ma ka kanosur!, mësohet të ketë deklaruar gjyqtari para hetuesve policorë.

  Pala e dyshuar është intervistuar nga njësia regjionale e hetimeve.

  Ndaj tij prokurori i rastit e ka iniciuar rastin si “Kanosje ndaj personit zyrtar”.

  Ende nuk dihen shkaqet që çuan deri në këtë kanosje.

  Hetimet po i  vazhdon njësia e hetimeve rajonale. /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!