Haradinaj pas bisedave me disa kryetarë të komunave: Ka mungesë nga lista esenciale e barnave

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se sot ka zhvilluar bisedë telefonike me disa kryetarë të komunave dhe kryetarët e Degëve të AAK-së, pas situatës së krijuar me përhapjen e Coronaviursit COVID-19.

Ai thotë se shqetësim i tyre mbetet se ka mungesë nga lista esenciale e barërave deri te mjetet elementare, për të pajisur Spitalet Regjionale dhe QKMF-të, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij:

Sot kam zhvilluar biseda me Kryetarët e Komunave të Kosovës, të përkatësive të ndryshme partiake e etnike, si dhe Kryetarët e Degëve të AAK-së, pas situatës së krijuar me përhapjen e Coronaviursit COVID-19.

Ata u shprehen se janë të mobilizuar dhe falënderues për kujdesin e qytetareve, personelit mjekësor, Ushtrisë, Policisë së Kosovës dhe shtabeve emergjente, që janë në vijën e parë të frontit!

Shqetësim i tyre mbetet se ka mungesë nga lista esenciale e barërave deri te mjetet elementare, për të pajisur Spitalet Regjionale dhe QKMF-të!

Kërkesë kishte sidomos për furnizim me barëra esenciale, maska e mjete tjera mbrojtëse, dezinfektim të hapësirave publike dhe pako ushqimore për skamnorët.

Do të mbetemi në gjendje gatishmërie, në përkrahje të njëri-tjetrit. Të bashkuar e kalojmë këtë gjendje!

Sot kam zhvilluar biseda me Kryetarët e Komunave të Kosovës, të përkatësive të ndryshme partiake e etnike, si dhe…

Publiée par Ramush Haradinaj sur Mardi 17 mars 2020