Haxhi Shala i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Haxhi Shala, deputet i AAK-së është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale.


baKëtë e ka konfirmuar vet Shala përmes një statusi në Facebook ku ka thënë se është ftuar si i dyshuar dhe në Hagë do të paraqitet me 8 shtator, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij:

E rastesishme apo jo, në 22 vjetorin e ditës së dëshmorëve të Brigades 121, kur po përkujtojmë përvjetorin e rënies së bashkëluftetarit tim Ismet Jashari- Kumanova dhe dëshmorëve tjerë të rënë në luftën e paster e të drejtë të UÇK-së — Unë komandanti i kësaj brigade, sot kam pranuar ftesen nga Gjykata Speciale në Hagë, si i dyshuar, ku do të duhet të jem i pranishem atje me 8 Shtator të këtij viti.

Tendencat për njollosjen e luftës dhe vlerat e UÇK-së janë të pa pranuesheme. Sdoqoftë unë do t’i pëgjigjem kësaj ftese, sepse e njoh mirë luftën tonë dhe arsyen e saj.
HSH

E rastesishme apo jo, në 22 vjetorin e ditës së dëshmorëve të Brigades 121, kur po përkujtojmë përvjetorin e rënies së…

Publiée par Haxhi Shala sur Lundi 24 août 2020