×
 • Lajme
 • Lajme

  Hovenier takohet me ambasadorin e ri shqiptar: Mirëseardhje të ngrohtë në Kosovë

  Reporteri
  08 Dhjetor 2023 | 16:34

  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, është takuar me ambasadorin e ri të Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj.

  Hovenier tha se mezi pret që të punojë me të për integrimin e Kosovës në strukturat ku ajo aspiron.

  “Mirëseardhje të ngrohtë në Kosovë ambasadorit të Shqipërisë Petrit Malaj. Mezi presim të punojmë së bashku ndërsa mbështesim integrimin e Kosovës në strukturat europiane dhe euroatlantike”.

  Kujtojmë se Malaj është emëruar ambasador i ri në Kosovë, pozitë të cilën deri para pak kohës e mbante Qemal Minxhozi. /Reporteri.net/ 

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!