Komuna e Klinës njofton qytetarët:  Mund të furnizoheni me ujë të pijes te fabrika e ujit 

Në mbledhjen e sotme të Shtabit të Emergjencës, me qëllim të sigurimit të ujit të pijshëm për qytetarët e Klinës, është marrë vendim, që KRU “Hidrodrini” njësia në Klinë të sigurojë të pijshëm për qytetarët e Klinës, që do të bëhet nëpërmjet dy burimeve pranë fabrikës së ujit në Klinë.


Kreu i kësaj komune, Zenun Elezaj, ka kërkuar mirëkuptimin e qytetarëve, që gjatë furnizimit me ujë të respektohet radha, distanca dhe të jenë të pajisur me dorëza dhe maska, si masë parandaluese e përhapjes së virusit.

KOMUNA E KLINËS NJOFTON QYTETARËT SE MUND TË FURNIZOHEN ME UJË TË PIJSHËM TEK FABRIKA E UJIT NË KLINËNë mbledhjen e…

Publiée par Prof. Dr. Zenun Elezaj sur Lundi 16 mars 2020

Kujtojmë se Elezaj në një bisedë për Reporteri.net ka thënë se 40 persona janë në izolim, ndërsa ka shtuar se mjekët s’po kanë pajisje për t’u përballur me situatën e re të krijuar, pas paraqitjes së rastit të parë me koronavirus në komunën që drejton. /Reporteri.net/.