Konfirmohet edhe 1 rast me coronavirus në Kosovë

Ka shkuar në tre numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë. Dy rastet e para janë konfirmuar dje.


Express merr vesh se rezultatet kanë dalë pozitive edhe për një familjar i 77-vjeçarit nga Vitia.

Pas pak minutash edhe Ministria e Shëndetësisë do të mbajë konferencë për media, rreth koronavirusit.

Mbrëmë, Qeveria ka marrë vendim që t’i ndalojë hyrje-daljet në komunat Klinë dhe Viti, ku kanë banuar dy personat e infektuar.