×
 • Lajme
 • Lajme

  Konjufca: Reciprociteti ndaj Serbisë është gati dhe do të vendoset gjatë këtij mandati

  Reporteri
  13 Janar 2022 | 21:11

  Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, ka folur në lidhje me reciprocitetin e plotë ndaj Serbisë, të cilën e kishte paralajmërua muaj më parë kryeministri Albin Kurti.

  Konjufca ka deklaruar se Qeveria e ka gati reciprocitetin dhe do ta vendos gjatë këtij mandati, duke theksuar se reciprociteti nuk bëhet vetëm me një nënshkrim, transmeton Gazeta Online Reporteri.net.

  “Nëse doni të ja fillojmë prej reciprociteti, atëherë unë mendoj se ai është 100% i mundshëm dhe i gatshëm dhe kryeministri e ka shpjeguar se reciprociteti do të bëhet gjatë këtij mandati dhe ai nuk është një mekanizëm ku merret vendimi aty për aty me një nënshkrim“, ka thënë Konjufca në T7. /Reporteri.net/

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!