×
 • Lajme
 • Lajme / Komision hetimor

  Kuvendi do të hetojë dyshimet për rezervat shtetërore

  Reporteri
  21 Shtator 2023 | 15:42

  Para pak minutash ka vazhduar seancën Kuvendi i Kosovës, për të votuar vetëm edhe një propozim që u hodh në votim. Pak zgjati seanca dhe u mbyll nga kryeparlamentari Glauk Konjufca, për të vazhduar javën tjetër, shkruan Reporteri.net.

  Kuvendi i Kosovës ka vendosur me shumicë votash të formojë komisionin hetimor parlamentar për rezervat shtetërore. Në seancën e së enjtes, 69 deputetë votuan pro krijimit të komisionit, gjashtë abstenuan dhe një votoi kundër.

  Seanca e tretë e paraparë të zhvillohet sot, është shtyrë për në javën tjetër.

  “A po doni me vazhdu seancën tjetër në orët e mbrëmjes apo javën tjetër”, pyeti Konjufca deputetët, të cilët sipas tij, s’patën disponim për sonte.

  “Kthehemi javën tjetër me seancën e re se s’po shoh disponim”, përfundoi fjalën e tij kryekuvendari./Reporteri.net/

  Deputeti i VV-së del në përkrahje të opozitës për hetimin parlamentar rreth rezervave shtetërore

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!