Konfirmohet edhe një rast me Coronavirus në Kosovë, një femër e ardhur nga Londra

Edhe një rast i ri është konfirmuar me koronavirus. Lajmi është bërë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik


Njoftimi i plotë i lëshuar për media: 

Një rast i ri me COVID-19Pas mesnate në laboratoret e IKSHPK u konfirmua 1 (një) rast i ri pozitiv me COVID-19. Personi i gjinisë femrore, shtetase e Kosovës ka arritur të hënën në Kosovë nga Londra. Gjendja e saj është stabile.Deri tani nē laboratoret e IKSHPK u testuan 271 persona prej të cilëve kanë rezultuar 16 pozitiv në SARS CoV-2.

Në këtë situatë vetëdija dhe ndihma e juaj është e domosdoshme. Mbani distancë nga tjetri. Reduktoni daljet veç në raste emergjente. Ndiqni rekomandimet nga Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.