×
 • Lajme
 • Lajme

  Ligji i ri, kush do ta ketë pagën vetëm 210 euro

  Reporteri
  01 Shkurt 2023 | 14:18

  Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme, ka vendosur që vlera monetare e koeficientit të pagave të jetë 105 euro për vitin 2023, e 110 euro për vitin 2024.

  Kjo shumë do të shumëzohet me nivelin e koeficientit – që varion nga 2 deri në 18 – dhe prodhon vlerën e pagës.

  Koeficientin 2 do ta kenë Kadetët e FSK-së, Kadetët policorë, Kadetët doganorë, Kadetët korrektues.

  Të njëjtit do të kenë pagën vetëm 210 euro.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!