×
 • Lajme
 • Lajme / Foto

  Nis asfaltimi i rrugës ndërkufitare që e lidh Kosovën me Shqipërinë

  Reporteri
  04 Mars 2024 | 10:07

  Mëngjesin e sotëm kanë Kanë nisur punimet për zgjerimin dhe asfaltimin e rrugës ndërkufitare: Kërstec-Pakisht-Zapod me gjatësi 6.3 kilometra.

  Ky është projekt i Marrëveshjes Shqipëri – Kosovë.

  “Kjo rrugë që sjell zhvillim të madh për gjithë zonën, që hap perspektivat e turizmit malor dhe që shërben si portë hyrëse në eksplorimin e bukurive natyrore të zonës” shkruan Pandeli Majko në njoftim.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!