×
 • Lajme
 • Pa kategori

  Arrestohet inspektori i Ministrisë së Financave, dyshohet se keqpërdori pozitën zyrtare

  Reporteri
  27 Qershor 2023 | 10:28

  Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një inspektor i Ministrisë së Financave.

  Ai dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

  Sipas policisë, i dyshuari dyshohet se i ka kryer një favor një kompanie private.

  “Lidhur me rastin me datën 26.06.2023 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, inspektor në Ministrinë e Financave, Punës dhe Transfereve i cili dyshohet të ketë kryer veprën e lart-cekur. Me këtë rast i dyshuari dyshohet se i ka bërë favor kompanisë ku punonte viktima”, ka thënë policia.

  Me vendim të prokurorit ,i dyshuari është dërguar në mbajtje. /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!