Vdes një person dhe regjistrohen shtatë raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 1.907 doza të vaksinës kundër COVID-19.


Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 98.277 doza të vaksinës.

Kurse nga 2.117 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

“Sot janë shëruar 103 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.894. Në total numri i rasteve aktive është 434”, thuhet në njoftimin e MSh-së.