Punëtori i një pompe të derivateve bën “kërdi”, vjedh 6 mijë e 365 euro nga vendi i punës

Një punëtor në Graçanicë ka vjedhur mbi 6 mijë euro nga vendi i tij i punës.


Sipas Policisë, i dyshuari mashkull kosovar, kishte vjedhur 6365 euro nga arka e pompës së derivateve, shkruan Reporteri.net.

I njëjti është arrestuar dhe i janë gjetur paratë e vjedhura.

“Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se punëtori i tij i dyshuari mashkull kosovar, kishte vjedhur 6365 euro nga arka e pompës së derivateve. I dyshuari është arrestuar dhe i janë gjetur parat e vjedhura. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thekson raporti. /Reporteri.net