×
 • Lajme
 • Lajme / Vendimet

  Qeveria mban mbledhje, ndan 120 mijë euro për fushatën e Regjistrimit të Popullsisë

  Reporteri
  27 Shkurt 2024 | 22:25
  Foto nga arkivi

  Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur sot mbledhje në mënyrë elektronike, njofton ZKM, përcjell Reporteri.net.

  Sipas njoftimit, sonte ka miratuar disa vendime.

  Vendimet:

  Rregulloren për themelimin e Marrëdhënies së Punës me Kontratë për Periudhë të Caktuar;

  Rregulloren për Orarin e Punës, Pushimet dhe Vijueshmërinë e Zyrtarëve Publikë;

  Rregulloren për ndryshimin dhe plotësimin e Rregullores Nr.15/2023 për Procedurën e Pranimit në Shërbimin Civil;

  Rregulloren për Klasifikimin e Vendeve të Punës në Shërbimin Civil;

  Kërkesën për ndarjen e 120 mijë eurove për fushatën sensibilizuese për Projektin e Regjistrimit të Popullsisë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!