×
 • Lajme
 • Lajme

  Reagon përsëri Haradinaj: Nuk e mbështes Kurtin në eksperimentet që po bën pa SHBA-në e BE-në

  Reporteri
  26 Maj 2023 | 20:43
  Kreu i AAK'së, Ramush Haradinaj

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka reaguar sërish duke thënë se nuk e mbështetë kryeministrin e Albin Kurtit për siç thotë ai eksperimentet që Kurti po i bën me SHBA-të dhe Bashkimin Evropian.

  Ai për Policinë e Kosovës ka thënë se është në krye të detyrës.

  ”Policia në nivel të detyrës, por Qeveria totalisht e paaftë në mbrojtjen e interesit shtetëror të Kosovës. E kam mbështetur Kurtin për bashkërendim me SHBA dhe NATO drejt marrëveshjes për njohje me Serbinë. Por nuk mbështes eksperimentet e tij që po synon t’i bëjë pa ShBA e BE”, ka shkruar ai në Twitter.

  Haradinaj: Serbët në veri të mos bien pre e Vuçiqit

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!