Reshje shiu e bore, këto janë temperaturat sot

Instituti Hidrometeorologjik i Koosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, me reshje shiu dhe bore.


Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik bëhet e ditur se temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

“Moti nesër, 04.04.2021. Të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu e bore. Temperaturat do të ulën ndjeshëm në të dy vlerat ekstreme. Minimalet ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftim.