Rrokulliset një veturë në Pejë, 4 persona të lënduar

Katër persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur mes dy veturave në qytetin e Pejës, ku njëra prej tyre është rrokullisur.


Rastin e ka konfirmuar për Reporteri.net zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës Driton Rugova.

“Ka ndodhur në orën 15:00 një aksident mes dy veturave. Mund të konfirmoj se ka persona të lënduar. Por, për natyrën e lëndimeve dhe numrin e të lënduarve akoma nuk e dijmë, sepse njësitet policore janë në spital duke marr detajet lidhur me rastin”, ka deklaruar Rugova.

Ndërkohë, shkaqet e aksidentit nuk dihen akoma. /Reporteri.net/.