×
 • Lajme
 • Lajme

  Selmanaj, LDK: “Qeveria ua ka vu lakun në fyt qytetarëve të Kosovës”

  Reporteri
  24 Janar 2023 | 19:35
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj

  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka reaguar mbi veprimet e fundit të Qeverisë së Kosovës që kanë prekur drejtpërsëdrejti ekonomikisht qytetarët e vendit.

  Selmanaj tha se Qeveria ua ka vënë “lakun në fyt” qytetarëve të Kosovës derisa përmendi mosvotimin e Trustit, skemën e pensioneve si dhe së fundmi edhe rritjen e vlerës së tatimit në pronë, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

  “Vetëm brenda 5 dite: Voton kundër mundësisë për tërheqjen e parave nga Trusti. Voton kundër 11 mijë pensionistëve, duke mos ua njohur stazhin e punës për vitet 1990-1999. Sot pa fije turpi, qytetarëve ua dyfishon faturat e tatimit në prone”, shkroi ai në Facebook.

  “Nuk pritet më mirë! Këto janë rezultatet e një lëvizje politike anti-shtet!”. /Reporteri.net/.

  Rama fajëson Ministrinë e Financave për ngritjen e tatimit në pronë

  Postimi i plotë:

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!