Serbja mashtron kosovarët në Fushë Kosovë, arrestohet

Policia në Fushë Kosovë ka arrestuar një grua me origjinë serbe e cila dyshohet se ka mashtruar dy kosovarë.


Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në rrugën “Dardania” në Fushë Kosovë.

Sipas raportit të policisë, e dyshuara ka arritur të mashtrojë një grua dhe një burrë.

“Njësia policore ka arrit të identifikojë dhe të arrestojë të dyshuarën femër serbe shtetase e Serbisë, pasi që e njëjta kishte arrit të mashtrojë dy viktima njëri mashkull dhe tjetri femër që të dy kosovar/e”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, e dyshuara është dërguar në mbajtje.