SHBA uron Distria Krasniqin: Shembull frymëzimi për të gjithë kosovarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka uruar Distria Krasniqin për fitoren e kësaj të fundit në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.


Krasniqi fitoi medaljen e artë pesë vjet pasi kolegia e saj, Majlinda Krasniqi, e kishte arritur të njëjtin sukses historik në Rio de Janeiro.

Reklamë

“Urime kampiones së xhudos dhe medalistes së artë, Distria Krasniqit – po bëhet një shebull frymëzues për të gjithë kosovarët”, thuhet në urimin e ambasadës.