Aksident i rëndë në autostradën Durrës-Tiranë, dy të vdekur dhe një i lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën Durrës-Tiranë, ku kanë humbur jetën dy persona dhe një tjetër është lënduar.

Policia njofton se ngasësi 26-vjeçar i automjetit i makinës e ka humbur kontrollin dhe më pas është dërguar në spital, nga ku edhe raportohet se është në gjendje të rëndë.

“Në orët e para të mëngjesit në autostradën Durrës-Tiranë, shtetasi A. T., 26 vjeç, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti është përplasur me trafik ndarësen”, thuhet në njoftimin e policisë.

Bëhet e ditur se grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./TCH