×
 • Lajme
 • Shqipëria / Vizita në Paris

  Rama sot pritet në pallatin Elysee nga presidenti francez, Macron

  Reporteri
  12 Prill 2024 | 8:28

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të zhvillojë këtë të premte një takim “tetë a tetë” me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

  Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Francë, Rama do të pritet sot në orën 12:30 në një ceremoni zyrtare, e më pas në orën 13:00, do të mbërrijë në Pallatin Elysee, ku do të mirëpritet nga Macron me të cilin do të mbajë edhe një deklaratë për shtyp.

  Më pas, në praninë e kryeministrit Rama dhe presidentit Macron do të nënshkruhen disa marrëveshje ndërqeveritare dhe memorandume mirëkuptimi mes vendeve.

  Kurse në orën 14:45, Rama dhe Macron do të zhvillojnë një takim kokë më kokë mes tyre.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!