Rama takon drejtorin e kompanisë më të madhe në botë të kryptovalutave

Kryeministri Rama ka zhvilluar dje një takim me pronarin dhe drejtuesin e kompanisë më të madhe të monedhave digjitale në botë ‘Binance’, Changpeng Zhao.

Ka qenë vetë Zhao ai që e ka bërë me dije takimin përmes një postimi në Twitter.

Miliarderi i industrisë së kriptove, kompanisë që është ‘exchange’-it më i madh në botë për kriptomonedhat, shkroi se adoptimi i valutave digjitale nuk do të ndalet kurrë.