Shtyhet për nesër takimi online Merkel – Vuçiq për Kosovën

Takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, i caktuar të bëhet sot me anë të një lidhje me video është shtyrë për nesër.


Aleksandar Vuciq ka thënë më herët se tema kryesore e takimit do të jetë vazhdimi i dialogut me Prishtinën zyrtare,dhe në veçanti, situata e re pas përhapjes së pandemisë së koronavirusit.

Fillimisht, ishte paraparë që Vuçiq të vizitonte Berlinin këtë të diele dhe të hënë, por vizita është shtyrë pas shpërthimit të pandemisë së Covid-19.