×
 • Lajme
 • Lajme / Defekt në gypin e furnzimit

  Tri lagje të Prishtinës mbesin pa ujë

  Reporteri
  13 Prill 2024 | 19:49
  Fotografi ilustruese nga arkivi.

  Lagjet Mati 1, Taslixhe 1 dhe 2 në kryeqytet kanë mbetur pa furnizim me ujë të pijshëm.

  Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se deri te ndërprerja e furnizimit me ujë në këto lagje ka ardhur për shkak të një problemi teknik në gypin e çelikut që vjen nga Liqeni i Badocit.

  Sipas njoftimit nga kjo kompani këto zona do të mbesin pa ujë deri në sanimin e defektit nga ekipet teknike, pa bërë të ditur se kur mund të kthehet furnizimi me ujë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!