Vazhdojnë temperaturat pranverore, edhe sot nxehtë

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.


Në këto kushte do të vijojë të mbajë mot kryesisht i ngjashëm.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë celsius.

Kushtet biometeorologjike mbeten relativisht të mira, meqë indeksi UV do t’i regjistrojë vlerat në kufijtë e normales.

Do të fryjë erë në drejtim verilindje dhe juglindje, e lehtë deri mesatare.