Visar Ymeri publikon postimet e zyrtarëve të VV-së ku e quanin tradhtarë se kishte respektuar himnin

Ish-kryetari i Vetëvendosjes dhe anëtari i PSD-së, Visar Ymeri ka publikuar në Facebook postimet e zyrtarëve të VV-së Elvis Hoxhës dhe Boiken Abazit kur e quanin tradhtar vitin e kaluar se e kishte respektuar himnin e Kosovës në Kuvendin e Kosovës.


Ymeri shkruan se tash kur Kurti sot respektoi himnin e Kosovës, a i ka tradhtuar edhe ai bindjet e veta, shkruan Reporteri.net.

Postimi i plotë i Ymerit:

Këto dy akuza ishin postuar nga ‘policia morale’ e VV-së kur për 10 Vjetorin e Pavarësisë isha ngritur në këmbë për himnin e Republikës së Kosovës.

Tash kur e gjithë VV u ngritën në këmbë këta nuk flasin. A i ka tradhëtuar edhe Albini bindjet e veta? A do të tradhëtojë edhe ai deri në fund? Sa të rëndë e ka çmimin e shitjes?

Këtu jane dy mundësi:

1. Boikeni dhe Elvisi po ashtu kanë ndryshuar qëndrimet (janë shitur);

2. (Atëherë dhe tash) janë vetëm vegla që reagojnë me porosi, e jo sipas bindjeve.

Këto dy akuza ishin postuar nga ‘policia morale’ e VV-së kur për 10 Vjetorin e Pavarësisë isha ngritur në këmbë për…

Publiée par Visar Ymeri sur Lundi 17 février 2020