Vrasja në lagjen “Kolovica” në Prishtinë, policia jep detaje

Një rast i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në lagjen Kolovica në Prishtinë ku si pasojë e plagëve të marra nga një armë zjarri një person ka vdekur.

Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë për Gazetën Online Reporteri.net se viktima nuk ka arritur t’i përballojë plagët e shkaktuara, ndërsa ekipi mjekësor në QKUK ka konstatuar vdekjen e tij.

“Viktima e këtij rasti F.B. mashkull, nuk ka arritë të përballoj plagët e shkaktuara dhe i njëjti ka ndërruar jetë, vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKUK. Aktualisht hetuesit policor, në koordinim me prokurorin e shtetit janë duke punuar për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me këtë ngjarje”, tha Ahmeti për Reporteri.net.

Vritet një person në lagjen “Kolovica” në Prishtinë