Zgjohet nga koma kosovarja që u plagos nga bashkëshorti në Gjermani

Të martën në Gjermani ndodhi një tragjedi e madhe në familjen kosovare, ku Flamur R. (44) qëlloi për vdekje dy djemtë e tij të moshës 11 dhe 13-vjeçare e tentoi ta vriste edhe bashkëshorten Avdije R. (38) duke e plagosur.

Më pas ai vrau veten.

Gruaja Avdije R. ishte futur në komë artificiale. Por, gazeta gjermane “Bild” raporton se ajo tash është zgjuar nga koma.

Se çfarë shtyu Flamur R. drejt kësaj vepre ajo nuk ka mundur të pyetet ende.

“Ajo nuk ka mundur të merrej në pyetje, pasi vlerësimi i mjekëve është se ende nuk mund të përgjigjet”, ka thënë kryeprokurorja Ulla Hingst.

Sipas hetimeve fillestare 44-vjeçari në mbrëmjen e natës së dytë të Krishtlindjeve kishte vrarë djemtë e tij 11 përkatësisht 13 vjet me nga një plumb.

Avdije R. është dërguar me disa plagë të marrë nga arma në spital.

E Flamur R. kishte vrarë veten pasi qëlloi gjithë anëtarët tjerë.

Sipas hetimeve Flamur R. ka qëlluar tetë herë me armë.

“Janë gjetur tetë gëzhoja në shtëpi”, thotë Hingst.

44-vjeçari nuk kishte leje të armës. Motivi i vrasjes mbetet ende i paqartë.

Detaje të reja pas vrasjes së trefishtë në një familje shqiptare në Gjermani, fëmijët kishin telefonuar policinë në mars të vitit 2020